CakeCorn aneb když pečou děti

22.03.2020

Nejen, že pečení je fajn procvičování matematiky, zároveň u něj i rozvíjíme kreativitu. A děti to prostě baví. Jako bonus na závěr si můžete dopřát zdravější verzi sladkostí k snídaní nebo svačině.

Mimi si pečení nejvíc užívá, když si celý proces koriguje sama a já ji do toho zasahuji jen v nejnutnějších případech. Víceméně jí pomáhám při vážení surovin a nalévání těsta do formy. Hrnečkové recepty si zvládá připravovat sama. Vyhovuje jí, když spolu vše napřed odměříme do sklenic (dříve nám skvěle sloužily umělohmotné kelímky) a pak už jí nechám tvořit. Vznikne před ní taková malá laboratoř, kde si experimentuje, míchá, přidává, ubírá, přesypává, přelévá ... Výhoda našich receptů je, že můžeme zvolit jakýkoliv postup a nakonec prostě vždycky vznikne těsto, které upečeme. Mimi ráda experimentuje a zkouší, co vzniká mícháním různých surovin dohromady. Rozhodně všem zúčastněným pomůže, když do toho jdou s tím, že nakonec bude v kuchyni bordel a vlastně se nic neděje. Za pět minut bude zase uklizeno. 

Mám tip na dva fajn recepty, které jsou jednoduché, chutné a děti je hravě zvládají. Suroviny se dají libovolně měnit - my pečeme z pohankové mouky, kokosového oleje, mandlového mléka a cukr používáme kokosový nebo třtinový. Skoro nikdy se nám nestává, že by se koláč neupekl. 

Bananabábovka

Originální recept

Hrnečkový recept
(Jsou na něm skvěle vizuálně zobrazeny zlomky. Mimi si občas sama říká, kolik ve sklenici je, kolik ubylo ... Vidí také rozdíl mezi množstvím v malé a velké sklenici. )

3 - 4 rozmačkané banány
1 velká sklenice hladné mouky
1 málá sklenice cukru (klidně méně)
⅔ malé sklenice oleje (nebo rozpošťeného másla)
½ malé sklenice mléka
2 vajíčka
1 kypřící prášek bez fosfátů
1 vanilkový cukr (nemusí být)

Perník

2 hrnky hladké mouky

2/3 hrnku cukru (dáváme méně)

1 hrnek mléka

1/2 hrnku oleje

1 vajíčko

1 kypřící prášek do perníku

dále můžeme přidat čokoládu, ořechy, vanilku a nebo cokoliv dalšího vás napadne

pečeme na 180 stupňů 20 - 40 minut (podle mouky a toho, jak nám peče trouba)


Ať vám chutná!

Zuzka

© 2020 EduCorn. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!