Inspirace z Pinterestu

22.03.2020

Celá moje generace konzumuje sociální sítě. Tím asi nikoho neohromím. Na Facebooku si děláme obrázek o novinkách kolem, na Instagramu zase promujeme naše lepší životy a šmírujeme celebrity. A Pinterest? Co děláme na Pinterestu? Kromě toho, že si tam hledám obrázky, jaky by měl vypadat náš obývák, jsem objevila, že je plný skvělých úkolů, hlavolamů, omalovánek, ale i pomůcek k učení dětí.

Máme velkou spotřebu omalovánek. Tak jsem s Pinterestem vlastně začala laškovat. Třeba u nás teď letí mandaly. Ale všechno má svůj vývoj - začínali jsme u Bleska, Woodyho, pirátů, dinosaurů. Dneska už mám plno obrázků stažených a jenom tisknu podle nálady mladého seňora.

Postupně Vojtu začaly bavit různé úkoly, hádanky - třeba bludiště, hledání rozdílů mezi obrázky, spojovačky. Vždycky mě v trafice umluvil na nákup různých sešitků nebo časopisů, což začalo celkem lézt do peněženky. Naštěstí Pinterest je kamarád a zase nabízí i v této oblasti pastvu pro chlapečkův mozek.

Pro větší děti, co umí číst a psát, najdete osmisměrky, sudoku nebo křížovky.

Jednoduše se s pomocí Pinterestu dají tvořit pracovní listy pro děti na různá témata. Hodně hotových listů je už přímo ke stažení. Z poslední doby jsme dělali třeba obličej a Sluneční soustavu.

A za velkou pecku pokládám teba takové to video návody na pokus - protože způsob, jak nechat Vojtu rozříznout zeměkouli a mrknout se do jejího středu - to bych sama v životě nevymyslela.

A v neposlední řadě je pro mě Pinterest nekonečná studnice nápadů na domácí tvoření. Bohužel na ruce moc šikovná nejsem, navíc máme s Vojtou u nohy třičtvrtě roční Terezku, takže potřebujeme rychlé, jednoduché a efektní typy. Mně i baví tvořit nějak v souvislosti s ročním obdobím nebo událostmi - aspoň máme doma pěknou sezónní dekoraci. Aktuálně se u nás začnou rojit čmeláci. Na ty se hodně těším!

Snad poprvé oceňuju, jak mě chytrý algoritmus sleduje. Pěkně v koutě číhá, co si ukládám mezi "své oblíbené" a pak mi servíruje podobné věci. V překladu to znamená, že kliknu dvakrát na bludiště a najednou jich mám asi padesát před sebou.

Pinterest obecně své uživatele inspirovat, takže si zde hledáte v oblastech, kde zrovna něco řešíte. Každý uživatel pak může dát like cizím příspěvkům a zároveň si ukládat obrázky ostatních na svou "nástěnku". Pinterest sám vám bude nabízet na začátku vyhledávání nabízet tématická tlačítka jako třeba Vzdělávání, Omalovánky nebo Vzdělávací pomůcky nebo Aktivity pro předškoláky - prostě pěkně personalizovaně.

Díky, Pintereste, i čas matky je drahý.

Denisa

© 2020 EduCorn. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!