Pár kostiček a nekonečné množství zábavy

27.03.2020

Stavění Lega podle návodu u nás frčí hlavně, když si přineseme domů novou krabici. Kostičky potom nacházím i ve vaně, tak je mnohem větší sranda stavět třeba podle rok starého návodu. Překvapivě zvládáme i to. Experti si mohou najít na oficiálních stránkách Lega  návod a stavět set, od kterého si nepřinesli ani tu krabici z obchodu. Když nemáte ambice stavět z kostek kolekce LegoFriends hvězdu smrti ze StarWars, tak se při troše štěstí a improvizace jen zapotíte a máte postaráno o zábavu na tento víkend.

Z téměř základních součástek se dá postavit třeba automat na bonbony, kuličkodráha a nebo katapult. Spoustu návodů najdete například zde. Jako bonus se nám do těchto staveb promítá fyzika.

Díky Legu nepotřebujeme doma tolik hraček a naše hračky nepotřebují tolik doplňků. Z kostiček si skládáme lidi, zvířátka, celá města, království, farmy a nebo ZOO. Kreativitě se meze nekladou. U nás jsme se s tím ze začátku vůbec nepárali. Zvířátka a lidé byli prostě jen jednotlivé kostičky a domy čtverce.

Na Vánoce Mimi přišla s tím, že si přeje Lego kolekci Tlapkovou patrolu. Takovou sérii ovšem neprodává ani americký Amazon. Mimi to neodradilo a začali jsme stavět z našich kostiček. Když na internetu neseženete inspiraci, vždycky to jistí obrázek oblíbeného hrdiny. Už jsme tu měli Lego tým Dračích záchranářů, Plamínka a čtyřkoláky a nebo partu z Dinotruxu. Často vydrží postavení déle než originální stavebnice a Mimi si s nimi vyhraje.

Kdo by to chtěl celé pojmout trochu edukativně, Lego je fajn příležitost. Stavíme písmenka, nebo slova. Další úroveň je stavět 3D písmenka a slova a ... věty :D. Na lego kostičkách se dá krásně znázornit sčítání, odčítání, násobení dělení ale třeba i obsah čtverce a obdélníků. Kdysi jsem našla i super pomůcku k vysvětlení zlomků.

Doma zůstaneme nejspíš ještě nějaký ten pátek, obchody jsou zavřené, z Lega si tedy můžete vytvořit i něco praktického do domácnosti :). Takový organizér na kabely se hodí vždy.

Výzev je teď plný internet a pozadu nezůstává ani oficiální česká fun page Lega a nebo centrum mladých objevitelů Kiddum.

Na závěr tu máme jednu Lego výzvu od nás. Zkuste spojit Lego kostičkama podlahu se stropem! Možné to prý je, kdo do toho půjde s námi? Mimi začíná dnes večer :). Vítáme i mladší hráče s Duplem a nebo Mega Bloks.

Dobře se bavte!

Zuzka

© 2020 EduCorn. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!