Martina před lety potkala Denisu a začaly spolu spolupracovat. Denisa potkala Zuzku a obě mají doma dva dom(před)školáky a hledaly jsme pro ně vhodné místo, kde se budou moct pravidelně potkávat, svobodně vzdělávat a volně si hrát. Martina nabídla Denisa spolupráci na budování centra pro děti i dospělé a Zuzka projektu půjčila svoje letité zkušenosti ze sféry vzdělávání a teď mámě možnost budovat místo, kde bude hezky všem. Všechny tři se spojily, a protože se nebojí výzev, šly  do toho. 

Martina

Těší mě - Martina.

Mám elán, energii tah na branku. Jsem filantrop - mám ráda lidi a komunikaci. Oči a srdce mám dokořán a i když se občas spálím, věřím a jedu dál. Mám krásnou rodinu, jsem žena, hrdá máma a bába.
Od mala mě bavily kreativní činnosti. Volba studia oděvní průmyslovky byla nasnadě, kreativity, zde sice bylo méně, než bych si představovala, ale cesty se našly. Téměř 20 let jsem se věnovala práci v reklamní agentuře se širokým záběrem činností od reklamních předmětů po pořádání zajímavých firemních akcí.
V roce 2014 jsem si otevřela svou srdcovku - butik s českými oděvy. Vždy mi šlo o to, aby si zákazník odnesl něco navíc. Servis a vědomí, že si odnáší kvalitní kus, který se mu pár praních nerozpadne a který mu sedí a cítí se v něm dobře, k tomu náleží i služba úprav oděvů na místě.
Nicméně je třeba přiznat, že vedle konkurence řetězců se zbožím vyrobeným dětmi na druhé straně zeměkoule, je těžké obstát.
Cítila jsem, že potřebujeme popojít dál a díky tomu jsem vykopla projekt volnočasových a vzdělávacích aktivit v mém oblíbeném Karlíně budeme s partou fajn lidí otevírat nové centrum pro všechny generace a já jdu do toho zase ráda s vírou, že je to fajn věc a pro lidi...


Zuzka

Jsem maminka předškolačky Emily. Mimi ráda objevuje svět, tvoří, peče a vyrábí všechno a ze všeho co má zrovna po ruce. Od jejího narození se ji snažím vychovávat v respektujícím a svobodném prostředí, což je pro celou naši rodinu velká výzva. Nejbližší vzdělávací cestou je pro mě sebeřízené vzdělávání, kdy si děti (a nejen ony) samy určují co, kdy a jak se budou učit. Postupem času jsme vytvořili komunitu rodin, které důvěřují svým dětem a rozhodly se jít cestou svobodného přístupu ke vzdělávání a výchově. Nyní se s Denisou pro ně snažíme vytvořit místo, kde se budou moct pravidelně potkávat, svobodně vzdělávat a volně si hrát. 

Již při studiu veřejné správy mi bylo jasné, že více než úředničina mě naplňuje práce s dětmi a mládeží, které se od té doby profesně věnuji v rámci různých projektů. Aktuálně připravuji vzdělávací programy pro mládež v oblasti podpory kritického myšlení v online prostředí v projektu FakeFree. Průběžně se snažím rozvíjet v oblasti neformálního vzdělávání, lidské mysli a moderních vzdělávacích trendů. 

Denisa

Mám dvě děti, malou Terezku a předškoláka Vojtu. Když bylo Vojtovi půl roku, začala jsem uvažovat, jak to udělat, abych na něho od rána nemusela jen pokřikovat zákazy a příkazy. Našla jsem několik knih a webů, které daly smysl tomu, co chci, co cítím a co dělám. Stala se ze mě lektorka nošení dětí v šátku, laktační poradkyně a mám vlastní značku šátků Mamalatté.

Logicky následovalo dilema při nástupu Vojty do MŠ a rychle se ukázalo, že Vojta nebude vržen do systému, aby se v něm naučil plavat. Ani on ani my jsme na ten systém nebyli naladění. Zase následovalo samostudium, tzv. domškoláctví, a nyní se s cílem zajistit svým dětem dobré vzdělání učím být dobrou průvodkyní a vytvářím podmínky, aby cesta k němu byla co nejhezčí pro nás všechny. Na této cestě jsem potkala časem Zuzku a vznikl EduCorn. 

Míša

Představujeme Míšu! Vede u nás kroužek a výtvarky #ArtCorn. S dětmi mluví citlivě a skutečně je poslouchá, vždycky zařídí, že si tvoření všichni užijí. Podporuje ideje dětí  a nechává na plno makat jejich fantazii.
A její trpělivost nemá břehy. Na kurzech si děti vyzkouší práci s pastelkami, vodovkami, temperami, akrylovými barvami, zkusí si kreslit tužkou nebo pastelem. 
Sama o sobě říká: "Jsem máma malé Elišky. Maminkou jsem moc ráda a baví mě, že se skrze dítě, člověk o sobě hodně dozví a má jedinečnou příležitost k osobnímu rozvoji. Před Eliškou jsem pracovala jako asistent pedagoga na základní škole a vedla výtvarný kroužek. Mám ráda tvoření všeho druhu, ale když Elí usne, maluji hlavně obrazy a vyrábím šperky."

Tadeáš

Duší našich #ScienceCorn workshopů a kroužků je Tadeáš Matěcha. Je to polobůch matematiky a chemie s čerstvým Bc. titulem.
Tadeáš s námi spolupracuje od začátku a přiznáváme, že pro něho máme lehkou slabost.
Nicméně jeho zkušenosti jsou nepopiratelné - vede kroužky v DDM, o prázdninách působí jako animátor akcí pro hotelové resorty a také má zkušenosti jako učitel na pražském učilišti.
U nás ho pravděpodobné potkáte v bílém pláštíku, s širokým úsměvem na tváři, jak míchá jakýsi barevný smrdutý elixír, který nakonec bouchne. A jeho velkou radostí je závěrečný úklid ateliéru po skončení workshopu. Věříme, že Táda s námi bude už napořád.

Anet

Anet za chodí  našimi neškoláky chodí pravidelně. Je stabilní členkou našeho průvodcovského týmu.
O alternativní vzdělávací směry, sebeřízené vzdělávání a komunikaci se zajímá přibližně od osmnácti let, pokud bude chtít mít se svými dětmi hezký harmonický a vzájemně respektující se vztah, musí začít pracovat na změně způsobu své komunikace už teď. Mít vlastní děti zatím neplánuje, ale ráda je v jejich přítomnosti, bezprostřednosti, upřímnosti, otevřenosti, zájmu o svět...
Studuje hru na flétnu, má ráda hudbu, zajímá se o mezilidské vztahy, komunikaci a psychické zdraví. Chce přijít na to, jak bez nucení a nátlaku dosáhnout vysoké technické zdatnosti ve hře na nástroj - jednoduše řečeno - jestli je možné dobře ovládat svůj nástroj bez vnějšího drilu (pomíjíme, že "dobře" je subjektivní).

Verča

Je člověk, který si rád hraje, má ráda humor (je opravdu vtipná), hudbu, umění a hlavně smysluplnou diskusi. Zajímá se o seberozvojové, psychologické i filozofické knížky, hloubá o jejich myšlenkách a baví ji o nich debatovat s lidmi, co mají otevřenou mysl. Na dětech ji má ráda jejich spontánnost a bezprostřednost, což jsou vlastnosti, které se snaží sama v sobě znovu objevit. Proto je pro ni práce s dětmi obvykle obohacující zkušeností.

V EduCornu ji můžete potkat v neškolácké skupině pro děti a pravděpodobně s nimi bude hrát nějakou zábavnou hru. A kdybyste viděli, jak to umí rozbalit na hřišti...!

Rumbi

V EduCornu se bude mluvit i po anglicku. Jsme moc rády, že Rumbi povede kurzy a kroužky nejen pro naše děti, ale i dospělé.
Ona má v sobě tolik energie a pozitivní nálady, že prostě nejde se na její lekci bavit. A kdybyste viděli, jak samozřejmě funguje s dětmi, taky byste měli radost, že bude učit ve vašem centru.
A přímo Rumbi o sobě píše: My name is Rumbidzai Stephanie Hodzonge but everyone calls me Rumbi. I am 21 years old and currently studying law at the Anglo American University. I am from Zimbabwe and I am a native English speaker. I grew up surrounded by lots of little children and I've worked with children several times since I've been to Prague. I enjoy working with young children because they are always excited to learn, the attention span may be short but teaching them is always joyful.
Takže see you soon!


© 2020 EduCorn. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky